קטגוריות
אמנות בינלאומית כללי

חלון הראווה של בית "לואי ויטון" בהשראת האמנית היפנית יאיו קוסמה

שיתוף פעולה בין המותג "לואי ויטון" לבין האמנית היפנית הנחשבת יאיו קוסמה שמציגה תערוכה גדולה במוזיאון "וויטני"  בניו יורק.

נכון שאני פריקית של אמנות ישראלית ומאמינה באמנים תוצרת כחול לבן אבל שאני עוברת דרך טרמינל שלוש ,אני מנצלת את ההזדמנות ונחשפת לאמנות עכשווית בינלאומית בכל עיר
שאני מגיעה אליה ברחבי הגלובוס. כמובן שלפני הנסיעה אני עושה תוכנית ממוקדת ומבררת אילו תערוכות רצות בעיר ואיפה שווה לבקר…..
הפעם הגעתי לתפוח הגדול, עיר גדולה מלאה במוזיאונים ואינספור גלריות המציגות אמנות עכשווית פורצת גבולות. חובבי האמנות צריכים פה הרבה אנרגיה להסתובב בין כל התערוכות.
במוזיאון וויטני מתקיימת תערוכה רטרוספקטיבית גדולה של האמנית היפנית המובילה בעולם יאיו קוסמה, אמנית רב תחומית בת 82  אשר הסמל המסחרי שלה
הוא שימוש בנקודות וצבעוניות עשירה. ברפרטואר העבודות שלה יש רמיזות סקסואליות ומוטיבים פאליים ודרך האמנות היא מנסה להימלט מטראומה נפשית שחוותה בעבר.
קוסמה סובלת ממחלת נפש והיא מתארת את מסע חייה כ"נקודה אבודה בין מיליוני נקודות". היא נראית כמו בובת חרסינה בעלת הבעת פנים מלנכולית עם פיאה אדומה /ורודה/כתומה ותמיד
לבושה בשימלה צבעונית ומנוקדת. הייתה לה תערוכה השנה גם במרכז פומפידו בפריז ואח"כ במוזיאון הטייט מודרן שבלונדון ועכשיו התערוכה בוויטני ממומנת ע"י לואי ויטון.
מארק ג'ייקובס מעצב הבית של לואי ויטון השיק בהשראת קוסמה קולקציה של תיקים ,נעליים ואקססורייס עם הדפסים של נקודות. בנוסף, 460 חלונות הראווה של חנויות המותג ברחבי העולם  עוצבו במיוחד ע"י האמנית.
האמת שאי אפשר להתעלם מחלון הראווה המרשים של לואי ויטון  בשדרה החמישית. בחזית עומד פסל של דמותה המנוקדת של קוסמה הצבעונית נושאת תיק אופנתי ומנוקד, ממש כמו יצירת אמנות במוזיאון.
הרקע גם הוא מנוקד בנקודות אדומות ולבנות ובחלון הצדדי של החנות מופיעים פרחים מנוקדים. חגיגה לעיניים ובטח גם לכיס.
מי שנמצא בלונדון מוזמן להיכנס לחנות לואי ויטון ברח' ניו-בונד המפורסם שם מוצגות יצירות חדשות ומוקדמות של קוסמה.

ב-2008 נמכרה יצירה שלה בבית מכירות כריסטיס ב-5.7 מיליון דולר. (שמן על בד) ….סכום נכבד לאמנית שעוד בחיים. מה אתם אומרים??
מזמינה אתכם להציץ בתמונות שצילמתי בתערוכה במוזיאון וויטני ובתמונות שצילמתי בחנות בשדרה החמישית. מדליק לראות את היצירתיות וההשראה….

[dpg folder="/NZ Art/ספריית אמנים/Kusama/website"]