קטגוריות
אמנות בינלאומית גלריות תערוכה בגלריה

תערוכה "Re: Life" של פיליפ פסקוואה

פיליפ פסקוואה הוא אמן צרפתי בינלאומי מוכשר ומצליח אשר חי ועובד בפריז. למעלה מעשרים שנה הוא מצייר פרצופים על קנבסים גדולי מימדים ומציג בתערוכות רבות ברחבי העולם. בתערוכת היחיד הראשונה שלו בגלריית זימאק בישראל הוא מציג עבודות במדיומים שונים כמו ציורי שמן, עבודות על נייר בטכניקה מעורבת, רישום, צילום ופיסול. פסקוואה נותן ביטוי בעבודותיו לדיוקנאות של אנשים עם נכויות, עיוורים, אנשים שנפגעו מאלימות וכל מי ששונה ומודחק חברתית. הוא מצליח להיכנס לנבכי נפש האדם ולחדור ישר להוויה הפנימית של הדמויות בציוריו. בקומה הראשונה של הגלריה מוצגים ציורי שמן של פורטרטים גדולים ושלושה פסלים של גולגלות – מוטיב אשר חוזר בעבודות של פסקוואה. על שניים מהגולגלות המצופות בזהב מופיעים פרפרים צבעונים ומשומרים אשר יוצרים דיאלוג בין החיים למוות. הססגוניות של הפרפרים מנטרלת את הקונטציה השלילית והרתיעה ממראה של הגולגלת החשופה.
כשרואים את הגולגלות של פסקוואה קשה שלא לחשוב על הגולגלת משובצת היהלומים ("למען אהבת האל") של האמן הבריטי השנוי במחלוקת דמיאן הרסט אשר נמכרה ב- 2008 במחיר שיא לאמן חי: 100 מיליון דולר…..(הזוי, לא??).
בקומה התחתונה של הגלריה מוצגת סדרה נוספת של דיוקנאות העשויות בעיקר בטכניקה מעורבת על נייר. הפנים והגוף הופכים למעין הילה של ערפל ותנועות של כתמי צבע מרוחות על קווי המתאר של הדמויות. לציורים גדולי המימדים של פסקוואה יש עוצמה פיסית וריגשית שקשה לתאר במילים. העבודות חזקות, בועטות, מאתגרות ומותירות רושם עז על הצופים. לתערוכה הופק קטלוג מיוחד ע"י גלריית זימאק הכולל מאמרים ותמונות.
התערוכה תסתיים בתאריך 15.12.12.

[dpg folder="/NZ Art/ספריית אמנים/פיליפ פסקואה/תמונות מכווצות" ]